najpierw wladza nie dopuszcza partii opozycyjnej do startu w wyborach, pozniej parlament momentalniwe wykresla z kodeksu karanie za przestepstwo krauzego i prezydent to przyklepuje choc odebrania finansowania partii z naszych pieniedzy do tej pory nie zrealizowano a teraz smierc z rak nieznanych sprawcow za rapowanie o bledach tuska i komora.

czas pokazac ze Polacy potrafia sie obronic.

8 lat to kupa czasu i nie wiadomo co będzie jeszcze.

Moim zdanie to już od dawna jest tragedia totalna i to pomimo że:

smirkprzedali wszystko co PRL im zostawił lub użytkują za free.

:Wypchnęli miliony ludzi z Polski a ci ślą kasiorę przy której całe dotacje unijne to śmieszny procent.

:Lud ratując się przed głodem zaprzestał się rozmnażać.

A teraz sobie wyobraź gdyby to nie nastąpiło?

lumpior napisał:

> Olała go SB i żony sie nie doczekał,a teraz to już stary,dewot i cynik.No niesprawiedliwe, żeby odwalić taki numer:

tiny.pl/htd75

I nie dostać co najmniej tytułu idioty roku?

…Jarek wstał późno (niedziela), zjadł pyszne śniadanko i poszedł do kościoła. Na mszy powiedziano mu o stanie wojennym. Kilku ludzi już wtedy siedziało, komuna jednak była wobec Jarka tak perfidna, że jego zostawiono w domu, przy Mamie.

Nigdy jednak nie jest za późno, przynajmiej na pozostanie kombatantem. Czego Jarek nie dokonał wtedy (kiedy komuna rzucała mu kłody pod nogi), tego dokonuje teraz:

wywczas.salon24.pl/471752,13-grudnia-czyli-wszystko-jest-takie-same

Pan premier Tusk raczył się jeszcze raz minąć z prawdą, choć tym razem nie był od niej aż tak daleko, jak to mu się czasem zdarzało.

Generalnie w Unii obowiązuje Dyrektywa 2001/18/EC, a więc co do zasady GMO uprawiać wolno (po spełnieniu paru warunków). Ale obowiązuje również art. 23 Dyrektywy 2001/18/EC :

ec.europa.eu/food/food/biotechnology/gmo_ban_cultivation_en.htm

Poza tym władze Unii (Komisja znaczy się) najchętniej by się z tej całej spawy GMO wymigały i zepchnęły odpowiedzialność na kraje członkowskie. Co było do wzięcia od firm biotechnologicznych, to już zostało wzięte, a teraz to tylko oskarżenia, protesty, demonstracje i filmiki na youtube. Po co to komu?

Tu jest „press release”, dość stary, sprzed dwóch lat, ale o ile się orientuję stanowisko Komisji się od tego czasu nie zmieniło (wiecie, inne pilne spawy zaprzątają teraz głowy w Komisji – kasa, kasa, kasa się nie zgadza, a nie jakieś GMO!):

europa.eu/rapid/press-release_IP-10-921_en.htm

Chyba że ktoś może podać linka do jakiegoś późniejszego i odmiennego stanowiska Komisji w sprawie dopuszczalności upraw GMO. Ale nie sądzę – ja nic nie znalazłem.

No widzisz. Tym się różni troll od forumowicza, których tu jest zresztą niewielu. Dla mnie wtedy Wajda zachował się jak psychopata a Braun teraz też. Dla Was trolli to w zależności w jakim kolorze jest troll to albo Braun twórczo przekoloryzował a Wajda wzywał do krwawej zemsty albo odwrotnie.

Twój przykład jest jednak bardzo dobry w tej dyskusji. Prawdą też jest , że taki sam relatywizm polityczny jak trolle wykazują dziennikarze. Niestety.

teraz platne, to trzeba cytowac „- Jeśli chodzi o mowę nienawiści, to za gwałtownymi słowami idą gwałtowne czyny. Tylko że gwałtowne słowa płyną zewsząd. To są dwa skłócone plemiona polityczne i każde z nich mówi identycznym językiem, w podobny sposób wymyśla drugiemu plemieniu. Tylko jedno z nich jest przez media stygmatyzowane, bo można mu wymyślać. W debacie politycznej potrzebny jest umiar i powaga – zauważył Bielecki.”

he he he.

„Zaczął Tusk od dzielenia na mohery, potem były akcje Palikota, jeszcze jak był w PO, potem akcje Niesiołowskiego i potem to okładanie było już na całego.

Zdaniem posła Solidarnej Polski „w tej chwili już mówi się o patroszeniu i zabijaniu”. – Dzisiaj to mówią dziennikarze, którzy uchodzą za autorytety, to mówią reżyserzy… To dziś może się okazać trudne do zatrzymania – zakończył. ”

Dopiero teraz mialem czas sie zapoznac z tym materialem – oczywiscie wyrwane z kontekstu, ale mniejsza z tym, jest jak byk – powiedzial co wiedzial i mozna sobie zobaczyc na dole strony:

dziendobry.tvn.pl/video/awantura-o-prof-brzezinskiego,1,newest,66754.html

Gorne video jest malo przydatne – rozmawiaja dwie panienki o jakiejs abstrakcji – tymczasem Brzezinski jest tylko w dolnym video. I oczywiscie jest tylko kawalek – nie ma calosci. TVN. -)

Faktycznie Brzezinski mowi cos o tym, ze sugerowanie, ze ktos jest winny zamachu jest psychologicznie nieuzasadnione – ja sie natomiast pytam, czy to ladnie sugerowac, ze dwie osoby maja psychologiczne problemy?

He he he.

Wyglada na to, ze spoleczenstwo polskie nie ma dystansu do tej sprawy i albo reaguje entuzjastycznie na brzezinskiego – albo entuzjastycznie na Macierewicza. He he he.

Tych drugich jest jakby mniej. -)

Coz, pewnie to wzbudzi zdziwienie – ale uwazam, ze Pan Brzezinski sie myli. Myli sie mowiac o tym, ze zamach to sa bzdury. Brzezinski nie myli sie jedynie w tej czesci – ze politycy nie powinni sugerowac czyjejs winy, tylko ja dowiesc. Nalezy ustalic o co chodzi i potem winnych porozwieszac. A nie sugerowac. Szkoda slow na to wszystko.

Ciekawe co tego Brzezinskiego tak nakrecilo?

Sam z siebie tak sie zdecydowal? Dziwne….

remez2 napisał:

> Panem et … trotylum.

Rzeczywiście! Dziwnie w tej naszej Polsce się plecie!

W 1956 chcieliśmy chleba…

W 1970 chleb raczej był – potrzebna była omasta!

W 1980 były kolejki do chleba i omasty a nam się wolności zachciało!

Od 1989 mamy wolność! Koślawą jakąś – ale zawsze!

Teraz trzeba nam krwi (w przenośni i dosłownie!).

A za kilka lat ogłosimy Społeczny Fundusz Odbudowy Polski… Podniesiemy ją z ruin wspólnym wysiłkiem Rządu i Społeczeństwa…

O tempora, o mores!GDY WIEJE WIATR HISTORII, LUDZIOM JAK PIĘKNYM PTAKOM

ROSNĄ SKRZYDŁA, NATOMIAST TRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM. (K.I. Gałczyński – 1953)

Zapraszam na – mój blog

Zobacz – fotoforum.gazeta.pl/a/51835.html

Coby nie pisać o argumentach jakich użyłeś to na pewno są znane. Był więc czas się nad nimi zastanowić.

I wyszło mi że:

1) co do spirali deflacyjnej jaka nam ponoć grozi, to warto się zastanowić dlaczego nam grozi. Czyż nie z powodu nadmiernej ilości pieniądza kredytowego właśnie? A, że dodruk nie poprawi sytuacji na stałe a tylko chwilowo to chyba nie masz wątpliwości? I oczywiście doprowadzi do jeszcze większej katastrofy tylko w trochę późniejszym czasie? Czy to taka wielka atrakcja w stosunku do obecnej katastrofy odsuwanej tylko w czasie? Śmiem wątpić.

2) Mocny pieniądz chyba nie jest taki zły dla pracowników najemnych. Pensje nie rosną a siła nabywacza i owszem.

3) Oczywiście, że państwo może ludzi dalej robić w balona. Dokładnie tak jak teraz to robi.

Ale to żaden argument przeciw. Poza tym ja nie pisałem o standardzie złota w sensie obiegowym. Raczej w rozliczeniach między państwami.

4) Nie wiem niby dlaczego standard złota miałby coś hamować. A szczególnie rozwój. Co najwyżej może hamować nieco dzikie spekulacje i idiotyczne inwestycje oraz próby okradania. Jakoś standard złota nie hamował specjalnie kreacji pieniądza dłużnego, czy dzikiego rozwoju, i dzikiego wzrostu populacji w czasie rewolucji przemysłowej w XIX w.

Czy taka niewielka, stała deflacja wyrażona w złocie jest czymś takim strasznym?

Obecnie mamy przecież również deflację liczoną w złocie. Tylko większą, z większymi skokami.

A na koniec chciałbym tylko dodać, że to nie jest kwestia wyboru. Mojego czy Twojego. Czy też gustu. To jest kwestia przywrócenia równowagi monetarnej między państwami, zniszczonej przez dolara. Hegemon słabnie, pretendenci rosną w siłę. Skutek łatwo przewidzieć.

Mnie się tam niespecjalnie uśmiecha scenariusz hiperinflacyjny na żywności i energii i pogłębiająca się jednocześnie deflacja na wszystkim innym, do jakiego prędzej czy później doprowadzi ten dodruk. Ale widać tak musi być po raz kolejny. Bo jak wiadomo, historia uczy, że jeszcze nikogo niczego nie nauczyła.Jestem kompletnym ignorantem we wszystkich sprawach jakich tyczy się to forum. Nie inwestuję. Moja pisanina nie może być podstawą do czegokolwiek, w szczególności do wydawania na coś własnej kasy.

Pamiętnik posterunkowego

Pamiętnik posterunkowego – niezalezna.pl(foto. GP)

11 listopada. Rano na odprawie szok. Będziemy dziś bili policjantów, kompanię z Legionowa. I mamy nie pytać czemu, bo to wierchuszka zarządziła.

Musimy uczyć się zachowań chuliganów, za których będziemy przebrani. Dowódca puścił nam rap. Razem krzyczeliśmy „Zostać stróżem prawa to jest pomysł durny, p…y wszyscy razem policyjne k…y”, pokazując na siebie palcami. Potem rozdał nam kominiarki, race i koszulki z napisem HWDP. Nie starczyło i część została w koszulkach z napisem „Policja”. Pomyślałem, że to niezbyt mądrze, ale ja nie jestem od myślenia. Chuligani mają hasło „Bóg, Honor, Ojczyzna”, więc spytałem, czy możemy krzyczeć „Bij, kto w Boga wierzy” jak w „Trylogii”. Z polskiego miałem trzy plus. Dowódca, że OK.

Zawieźli nas na Marszałkowską. Ci z Legionowa stali kordonem. Wrzasnąłem „gestapo” i ruszyliśmy. Poszedł gaz i salwa z gładkolufowej. Niestety, oberwałem. Wzięli mnie za kordon, gdzie oprzytomniałem. Niestety, przez zamroczenie pomieszało mi się, czy jestem policjantem, czy chuliganem. I rzuciłem w tłum racą. Teraz rzecznik tłumaczy, że rzucałem w obronie własnej. Głupio wyszło, ale dowódca pociesza, że będzie dużo takich akcji, to się nauczę.

niezalezna.pl/34822-pamietnik-posterunkowego

Moje „bohaterstwo” z grudnia 1970 – z perspektywy lat było zwykłą głupotą. Porwały mnie słuszne idee, uwierzyłem starszym, że:

„Zapomnieli możni, że z ludu pochodzą.

Zagarnęli władzę i ludowi szkodzą.

Trują, wyzyskują i wciąż obiecują…

Hej kolęda, kolęda!
(słowa „kolędy” z grudnia 1970)


A później zadziałała „psychologia tłumu” – tak jak teraz i prysły nagle słuszne idee – rozbijanie sklepów i grabież nie miała z nimi wiele wspólnego!

I choć osobiście nie wybiłem ani jednej szyby, nie zabrałem ani jednego „ortalionu” a jedynie fotografowałem – edukacyjna ścieżka zdrowia wyprostowała mi poglądy.

Nie to, że nie chciałem zmian – samą metodę dążenia do nich, sprofanowaną przez zwykłych rabusi, uznałem za nieskuteczną i nie godną człowieka na jakiego starała się mnie wychować Matka!

Po 11 latach widziałem na własne oczy „bohaterów” od niszczenia dobra wspólnego jak pod zupełnie innymi sztandarami „bohatersko” wystawiali swoje „rany” na widok kolejnych, młodych i chętnych do zawłaszczenia mojej Ojczyzny.

Byli tacy sami jak ci teraz, dużo patetycznych i wzniosłych słów i szybciutko za plecy tych smarkaczy, których wystawiali na pały a nawet kule.

No ale to są opowieści na długie zimowe wieczory.

A „kolędę” podśpiewuje sobie czasem pod nosem. Nie straciła nic a nic ze swojej aktualności – z wyjątkiem tego, że ci co ją ułożyli i śpiewali – po zdobyciu władzy aż się proszą aby te słowa im przypomnieć!GDY WIEJE WIATR HISTORII, LUDZIOM JAK PIĘKNYM PTAKOM

ROSNĄ SKRZYDŁA, NATOMIAST TRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM. (K.I. Gałczyński – 1953)

Zapraszam na – mój blog

Zobacz – fotoforum.gazeta.pl/a/51835.html

Motto: „Kto wkłada kij w mrowisko musi się liczyć z reakcją mrówek.”

Myślę, że nie muszę już dzielić włosa na czworo i doprecyzowywać co miałem na myśli bo dokładnie Ty wiesz co robisz i ja już także. Teraz myślę, że powinienem był napisać list ale po „kontroli” korespondencji jaką nam tutaj zgotowano poszedłem na łatwiznę. Dostałem lekcję. Jest to druga nauka od Ciebie, w sumie dość zbieżna z tą z 13.08.12, 23:56. Naprawdę duże dzięki.

Aby nie różnicowac/stopniowac już pozdrowieńsmile po prostu trzymaj się. „Ja uchażu w odstawku”. Da Bóg to wrócę jak brzytwasmile

No trudno się tutaj z nim nie zgodzić, ale to tylko pokazuje, że polityka PiS polegająca na zabudowywaniu do ściany prawej strony sceny politycznej odbija się czkawką. Co teraz „idąca we własnym bloku” GP ma napisać? Że Wyborcza rok temu pisząc o tym, że to święto ma ochotę ukraść grupka faszystów… miała rację?

„Jeżeli coś kwacze jak kaczka, wygląda jak kaczka i pływa jak kaczka – to może to jest po prostu kaczka?”. Ten stary dowcip i mądrość życiową przytaczam ze zrozumiałymi oporami, ale jakże jest ona trafna! Jeżeli wszystkie wykresy, nagrania, parametry i tabele, do tego pomiary, analizy, zdjęcia, wygląd, obrażenia oraz zeznania itd. wskazują na wybuch, a nawet na dwa wybuchy, to może to był(y) po prostu wybuch(y)?

Niezależnie od tego, że jakaś skrzynka pokazuje coś innego. Tylko jedna skrzynka, manewrowana miesiącami i ukrywana.

Po zeszłotygodniowym zamieszaniu jedno jest pewne – koniec rozmowy w wersji „czy naciskał gen. Błasik, czy prezydent”. Teraz już rozmawiamy o tym, czy to trotyl, czy nitrogliceryna. I czy napisali pochopnie, czy powinni poczekać ze dwa dni. Czy zwolnić obu, czy tylko jednego. Czy podać ludności tubylczej, czy jeszcze się wstrzymać i jak opakować w sreberko. Poza tym poważne rozmyślania i dylematy – sąd czy Trybunał Stanu? Wyspy Bahama czy Pernambuco? Operacja plastyczna czy twierdza za murami?

niezalezna.pl/34546-moze-byl-wybuch

Mamy liste sprzetu, teraz tylko trzeba wykombinowac co to za cuda:

Pułkownik Zbigniew Rzepa potwierdził informacje „Gazety Polskiej Codziennie” o sprzęcie jakiego użyli polscy biegli podczas badań w Smoleńsku. Rzecznika Naczelnej Prokuratury Wojskowej zapytaliśmy m.in. o konkretne marki detektorów.

Z informacji „Codziennej” wynikało, że polscy biegli w Smoleńsku posługiwali się m.in. spektrometrami Ramana: detektorem marki Raytech FD 6643, detektorem marki RaytechFT 2407, przenośnym systemem rentgenowskim Scansil 4336R, wykrywaczami metalu, m.in. marki Fischer 1280X aquanaut, detektorami IMS-mMO-2M, Hardend Mobile Trace, Pilot M, monitorem skażeń radioaktywnych EKO C, urządzeniami GPS marki Colorado oraz przenośnym komputerem do opracowania wyników pomiarów.

Pułkownika Zbigniewa Rzepę zapytaliśmy, czy potwierdza podane nasze informacje. Mailowa odpowiedź rzecznika Naczelnej Prokuratury Wojskowej była bardzo krótka, ale nie pozostawiająca wątpliwości.

„Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie potwierdza, że polscy biegli w Smoleńsku posługiwali się wymienionym sprzętem” – napisał płk Rzepa.