Nie widzę w tym niczego złego, mnie zaproszenie przez prezydenta RP w niczym nie przeszkadza, ani niczym nie uwłacza, a że z zaproszenia nie skorzystam to już inna sprawa.

Zastanawia mnie czemu Palikot i jego ludzie tylko gadają a praktycznie NIC nie robią w słusznej sprawie.

Miałam nadzieję że jak RP wejdzie do Sejmu to zacznie „rozrabiać” a ONI tylko gadają.A poza tym uważam, że Jarosław Kaczyński powinien odejść, a jeśli sam z własnej woli nie odejdzie, to powienien zostać postawiony przed właściwym sądem za sponiewieranie godności Rzeczypospolitej, za insynuacje polityczne, za niszczenie autorytetu najwyższych instytucji państwa polskiego, za przyczynianie się do utraty wiarygodności Polski w Europie…

Praca domowa: zaznacz na wykresie 3 dowolne partie mające swoich posłów w Sejmi

> e RP smile

no właśnie. w Polsce podział na lewice i prawicę przebiega wg kryteriów światopoglądowych

( Pis światopoglądowo prawicowe, gospodarczo lewicowe, Ruch Palikota światopoglądowo lewicowe, gospodarczo prawicowe ). może dlatego że właśnie światopogląd rozpala najmocniej umysły ludzkie ?

wawasawa napisała:

> i moralne zero. typowy wolski smiec.

Nie ma ślepy trollu wolskich śmieci. Jak leming widzisz tylko jedna strone i papke, którą Ci podają.

Śmieć, złodziej itp może być w każdej formacji i tylko trolle widzą śmiecie w jedenj formacji. To ty !

Gazeta bardzo dobrze zrobiła publikując te skandaliczne zachowania. PISiory zamknąć bużki. Na tym polega wolność prasy, o którą tak krzyczycie. Bardzo dobrze Gazeto ! Brawo Gazeto!

Bawili sią nieładnie młodzi chłopcy nieomal jak ferajna grana przez Lindę , Pazurę, Kondrat …..w ” Psach ” lub Jakimowicz, Deląg w „Młode Wilki”

www.google.pl/imgres?imgurl=http://1.fwcdn.pl/an/875720/38353.8.jpg&imgrefurl=http://www.filmweb.pl/article/WA%25C5%2581KIEM%2BNA%2BODLEW%253A%2BWilcze%2Becha-86734&h=264&w=396&sz=18&tbnid=fN_olnCphsljKM:&tbnh=90&tbnw=135&prev=/search%3Fq%3DM%25C5%2582ode%2BWilki%26tbm%3Disch%26tbo%3Du&zoom=1&q=M%C5%82ode+Wilki&usg=__TvFsxzeGjs2QJL2MPRJrdbjJ28A=&docid=Ej4qZEoJtdvGiM&hl=pl&sa=X&ei=ZXe9UMz8DY3EtAb49YGAAg&ved=0CGEQ9QEwCA&dur=1285

etta2 napisała:

> A „prawdziwy patrYjota” jarozbaw był??????? Chyba tez olal……..więc….z czy

> m do gości, mości PiSdaku???????

W 2010 i 2012 prime ministrem był J Kaczyński?Tak a propos,Kosowo i kosowarzy są ważniejsi niż PONOWNY pogrzeb londyńskiego prezydęta II RP.Ach gdyby tak od razu każdy zrozumieć mógł,że lepsza droga bez drogowskazów niż drogowskazy bez dróg(SJ Lec)

gambit_smolenski napisał(a):

> Po trzecie, tu masz calkiem obszerna rozpiske, kto i kiedy bedzie „marszowal”;

> jak widzisz, od skrajnego lewactwa, po skrajnych narodowcow; czyli dla kazdego

> cos dobrego, do wyboru, do koloru:

I sam fakt, ze to swieto nabralo takiego znaczenia jest zasluga srodowisk, nawiazujacych do prawdziwie suwerennej – II RP: od neopilsuczyka – Lecha Kaczynskiego do neoendeka – Rafala Ziemkiewicza.

Bo niby-endek, Giertych, jak tatus, juz sie skumal z wojskowka i filosemickim Sikorskim wink

leny20-4-7 napisał:

> Jasiek i to jest dopiero dobre pytanie!!! Co to będzie jak Rosjanie zdecydują na info o nazwijmy to „wykryciu trotylu”? Czy możliwe będą zarzuty o mataczenie? Komu mogą zostanac postawione? Im więcej krzyku tym więcej płaczu…

Tak szczerze, to ja nic nie wiem wink

Nie chcialbym kroic skory na niedzwiedziu, zauwazam tylko, ze gdyby skutki dzialan politycznych byly w pelni widoczne nazajutrz, to polityke mogliby robic kucharki i kelnerzy (wszelkie skojarzenia z wielkimi gwiazdami dziennikarstwa sa, aboslutnie, niezamierzone).

> Drugie dobre pytanie brzmi za jaką cenę nie będzie trotylu? Czy dopuszczenie Gazpromu do finalnych odbiorców w RP to częsc dilu? Pamiętasz nasza dyskusję z lata o prywatyzacji Azotów? Co jeszcze pekao z żubrem?

Tez to sledze, na razie, ponoc, potanial gaz (wszystkim potanial, ale, o dziwo, Polsce tez).

Z drugiej strony, mamy za tydzien spotkanie Anieli z Wladimirem, na ktore Aniela przygotowala maly upominek:

wyborcza.pl/1,91446,12828536,Niemcy__Bundestag_zaniepokojony_sytuacja_w_Rosji.html

Niemiecki Bundestag przyjął w piątek uchwałę, w której wyraża zaniepokojenie działaniami rosyjskich władz, zmierzającymi do wzmocnienia kontroli nad aktywnością społeczeństwa obywatelskiego i „kryminalizacji” zaangażowania krytycznego wobec rządu.

(…)

(Kurcze, czy to aby na pewno o Rosji, a nie o Polsce?)

Jasiek i to jest dopiero dobre pytanie!!! Co to będzie jak Rosjanie zdecydują na info o nazwijmy to „wykryciu trotylu”? Czy możliwe będą zarzuty o mataczenie? Komu mogą zostanac postawione? Im więcej krzyku tym więcej płaczu…

Drugie dobre pytanie brzmi za jaką cenę nie będzie trotylu? Czy dopuszczenie Gazpromu do finalnych odbiorców w RP to częsc dilu? Pamiętasz nasza dyskusję z lata o prywatyzacji Azotów? Co jeszcze pekao z żubrem?

Niby masz racje tylko problem w tym, iż jak do tej pory to każdy rząd dużo obiecywał i jeśli nie miał ostrza gilotyny na swą głową to niczego w zasadzie nie zrobił. To taka polska norma. Owszem można zmienić premiera, można zmienią nawet cały rząd, ale co to da jeśli ci nowi co przyjdą dalej będą się zajmowali pogłębianiem dna i trzymaniem się koryta? No chyba ze do władzy dojdzie PiS i spółka wtedy zacznie się dodatkowo szukanie wyimaginowanych winnych + lustracja + dekomunizacja + budowa IV czy V RP. Nie to żebym był zachwycony duetem PO + PSL tylko zastanawiam się czy ma sens zamienianie siekierki na kijek lub na odwrót. Być może jakimś rozwiązaniem były by przed terminowe wybory, ale mam obawy, iż układ po nich w sejmie i senacie zmieni się niewiele to znaczy w większości pojawia się tam po raz kolejny te same osoby. I cyrk zacznie się od nowa. Bo przecież wygodniej i bezpieczniej zajmować się in vitro i aborcją niż stanem gospodarki. Dodatkowo wybory to dość kosztowna zabawa i nie jestem przekonany czy nas (państwo polskie) stać na wybory rok po roku.

www.rp.pl/artykul/23,946929-Dyplomacja-pod-ekstraochrona.html

Mozna sie jednak obawiać, ze przy okazji zostanie ukręcony bat na krytyków wytykajacych błędy i ordynarną fuszerkę naszych dyplomatów.

Jak dotąd nie ma za co chwalić dyplomację którą kieruje p. Sikorski wręcz przeciwnie, wiele działań musi budzidzić sprzeciw.

www.rp.pl/artykul/9157,946851-Polacy–nic-sie-nie-stalo—.htmlNie mamy kryzysu gospodarki światowej, mamy kryzys modelu europejskiego (Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha – debata ekonomistów zorganizowana przez PiS)

Skoro naczelna hunwejbinka PO pojawiła się na FK z takim przesłaniem, to ani chybi należy sądzić , że sprawy wreszcie zmierzają we właściwym kierunku.

Co zostało bowiem dziś z liberalizmu Donalda z Sopotu ? Nic , dziś Donald Tusk to jeden z zagorzałych socjaldemokratów w całej EU, najbliżej obecnie Tuskowi w poglądach jest do Daniela Cohn-Bendita :-))) Donald Tusk to także farbowany – może nie aż tak jak Gerhard Schreoder ;-)) – ale jednak polityczny lis jakich dziś niemało na politycznej scenie RP i całej EU.

podobno nie wypadaliśmy pod względem uzbrojenia dramatycznie źle, niestety trafiliśmy na wyjątkowo potężnych sąsiadów.nima

Ja nie twierdze iż było źle (bo trzeba brać pod uwagę możliwości gospodarki i nam nikt nie dokładał ani nie mieliśmy jak Niemcy i Rosja gospodarki zmilitaryzowanej nastawionej w 98% na produkcje wojenną) niemniej wyszło na to iż zostaliśmy sami w obliczu starcia z dużo potężniejszym sąsiadem. Dodatkowo mieliśmy pecha do pogody (zapewne gdyby doszło do ulew armii w dużej części zmechanizowanej trudno było by robić wojnę błyskawiczną). Nie mniej co się stało to się stało i dywagacje co by było gdyby sensu większego nie mają.

Ależ uderzyliby, uderzyli. co do tego nei ma najmniejszych wątpliwości. Armia niemiecka była silnijsza od Polskiej a za wschodnią granicą Stalin zbudował armie inwazyjną gotową do wyzwolenia Europy. Tyle że co inengo armia przygotowana do inwazji a co inengo armi przygotowana do obrony. Ale to akurat w 1939 roku było mało istotne. Hiler musiał rozpocząc wojne bo inaczej gospodarka niemiecka nastawiona na przemysł zbrojenowy szybko by padła. Zreszta były też kwestie polityczne jak szukanie przestrzei życiowej. Inankwestia to ta czy można sie było lepiej przygotować. Ale to juz analiza z kręgów politycal fiction na zasadzie co by było gdyby. Niestety histori sie nie odwróci.

Np. Rosja. I nikt nie twierdzi iż nasze samoloty czy czołgi były złe tyle ze było ich stanwoczo za mało. Zreszta we wrzesniu 1939r zostaliśmy sami. A Polska nei maiłą szans aby obronic się przed duzó potęrznijszą armią niemiecką bez pomocy z zewnątrz. A ani Frncja ani Wielka Brytania nie byłą zdolna do udzielenia takowej pomocy.

www.rp.pl/artykul/700922,943847-Bialacki-bezskutecznie-prosil-o-pomoc.html

Jak sie czyta ten tekst opisujący działania naszej dyplomacji na Bialorusi to ma się nieodparte wrażenie, ze nasz rząd jest mocno zaprzyjaźniony z rezimem Łukaszenki i pomaga mu na wszystkie sposoby w tępieniu opozycji i niszczeniu demokracji.

Jest to niesłychana kompromitacja polskiego MSZ przynosząca szkodę polskiej racji stanu.

Bardzo krytyczne zdanie o działaniach dyplomacji pod wodzą Sikorskiego maja także organizacje polonijne. I to na wschodzie i na zachodzie.Nie mamy kryzysu gospodarki światowej, mamy kryzys modelu europejskiego (Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha – debata ekonomistów zorganizowana przez PiS)

litaryzm (a la bartos, lis, olejnik i gw); takze w/s oceny stosunku Kosciola do kobiet

.

taryzm (a la baartos i gw); takze w kwestii istonej pomocy Kosciola dla kobiet

www.rp.pl/artykul/935525-Grozi-nam-intelektualny-totalitaryzm.html

tylko tak umyslowo uposledzona istota jak bartos tego nie doostrzega..

camille_pissarro napisał:

> Jak to o co chodzi? W kraju zaczyna się kryzys, a premier rusza w Polskę bo ch

> ce podnieść sondażowe słupki PO 🙂 Czysty surrealizm. Gwoli ścisłości, wówczas

> mieliśmy kampanię prezydencką, która nawet kryzysowi się nie oprze.

To czy Tusk jest w gimbusie czy w swojej kancelarii to nie ma znaczenia bo i tak jest pasywny, leniwy, bez wizji i to od 2 roku swojej władzy. No i co z tego, że siedziałby w gabinecie ?