Wobec mojej mowy nienawiści. Mamy tutaj niezły kawałek platfusiej, kościelnej wersji pojmowania „Miłuj bliźniego…”, gdzie ja znajduję się być nędznym amatorem, domagającym się dobrej opieki lekarskiej nad prezesem.

Do tego tanga dwóch chochołów zawsze trzeba dwojga. I od dawna wirują w nim Kaczor z Donaldem, kulawiec i sportsmen. Para dobrana pod każdym względem.

… pozostawiając młodą żonę (w ciąży lub chyba już z dzieckiem) samą sobie. Ze świadomością, że mogą do niej przyjść milicjanci i tajniacy i poznęcać się nad panią Małgorzatą. Olał to, wolał się zachlać przed spodziewanym zatrzymaniem, internowaniem. Do którego jednak – UWAGA – nie doszło…

Tuska, tak jak i Jarosława Kaczyńskiego, nie internowano. Za to internowano Lecha Kaczyńskiego, ponieważ był liczącym się członkiem i działaczem Solidarności.

Dorotko, po co ta marna propaganda rodem z Czerskiej?

wpolityce.pl/artykuly/42624-co-robil-tusk-13-grudnia-1981-pil-wodke-z-kolegami-internowany-nie-byl

niezalezna.pl/35953-tusk-nie-byl-internowany

PS. Jutro będzie o tym artykuł w GPC.

znieczulica ogarnela forumowiczow. To + rozowe okulary na oczy wyborcow platformy uniemozliwia jakikolwiek dialog. PO jest po prostu swietne i koniec. Niewazne afery, przestepstwa, bandytyzm – oni sa po prostu wyjatkowi.

W sprawie ABW jest osobny watek. Tutaj:

forum.gazeta.pl/forum/w,17007,140855355,140855355,Polska_panstwo_policyjne.html

A tu kolejny kwiatek – o oszukiwaniu w komisji:

www.naszdziennik.pl/polska-kraj/16851,tak-oszukuje-platforma.html

„Senator Platformy Obywatelskiej Jan Rulewski rezygnuje z pracy w senackiej Komisji Rodziny i Polityki Społecznej.” […]

„Czarę goryczy przelało zachowanie jego partyjnego kolegi, przewodniczącego komisji Mieczysława Augustyna, a konkretnie sposób procedowania nad projektem nowelizacji ustawy o świadczeniach rodzinnych. Miał tak manipulować czasem i przebiegiem obrad, aby uniemożliwić senatorom zgłaszanie poprawek.”

„W trakcie debaty nad tym projektem pominięto też konsultacje ze środowiskami niepełnosprawnych. „Wręcz okłamano nas, że rzekomo on [Augustyn – red.] uzyskał od nich zgodę na dalsze prowadzenie projektu. Przed chwilą to sprawdziłem. Ci ludzie protestują i jasno mówią, że nikt z nimi niczego nie konsultował” – relacjonuje Rulewski.”

Ten Rulewski to jest niezly PiSowiec, moher jeden.

” Tylko facet, który lata nad Polską embrayerem mógł nas.rać tyle radarów”.

To w kontekście zamiłowań Tuska i jego słynnego zdania z 2007 – Tylko facet bez prawa jazdy zamiast budowy dróg stawia fotoradary. O Kaczorku było.

Co tu komentować, Donald jaki jest naprawdę każdy widzi.

auto.dziennik.pl/drogi/artykuly/412286,posel-o-premierze-tylko-facet-ktory-lata-embraerem-mogl-nasr-tyle-radarow.html

glupi_jasio napisał:

>

> Poprawnie pisze sie to tak: „Pawiem narodow bylas i papuga”. Tak jak Ty piszesz

> – nie lzia.

>

> Dzis – Polske wolno biczowac tylko za zbyt mala przychylnosc dla mniejszosci na

> rodowych, seksualnych i zbyt mala otwartosc na idee europejskie.

Czyli za to, za co ja Polske w swych wypowiedziach akurat chwale. Jakzem bladzil, chclastam sie po plecach. Ostatnia enklawa w Europie nie zalana Arabami, bez pedalskich slubow i z resztkami swiadomosci, tej polskiej.

>

> Za oddawanie suwerennosci, tozsamosci – za eurokase – dzis nie wolno.

Czyli za to za co Niemiec zastrzelil nad rowem mojego Dziadka w operacji Tanneberg ( Spoczywa w Mniszku na Pomorzu , RIP), drugiego sowiecki dzikus granatem ( nie wiadomo dokladnie gdzie spoczywa).

> No!

Jo !Haselko : abc123 okazalo sie zbyt latwe. A moze to ABW ???

byly-kadi zegna. nowy-kadi wita.

DISCLOSURE: Moj post w zaden sposob nie nawoluje do stosowania przemocy wobec slabszych, ulomnych na umysle i ciele ani zadnych mniejszosci narodowych oraz wyraza wylacznie moja prywatna opinie.

standard zlota w mysleniu tradycyjnym jest jak najbardziej mozliwy – poniewaz oznacza wymienialnosc jednostki monetarnej na okreslona z gory ilosc kruszcu.

Tak naprawde nic nie stoi na przeszkodzie – aby do tej wymienialnosci doprowadzic – z ta jedynie roznica, ze okreslenie ilosci kruszcu w jednostce monetarnej jest niekorzystne dla bankow bulionowych – poniewaz likwiduje mozliwosc manipulacji ksiegowej wartoscia zobowiazan kruszcowych.

Czyli standard zlota jest mozliwy – ale system bankowosci jest nieuczciwy i opiera swoj byt na nieuczciwosci i dlatego nikt nie chce tego standartu wprowadzac a nie dlatego, ze sie nie da.

W kazdej chwili mozna byloby powiedziec, ze 1 dollar rowna sie obecnie 1/1700 uncji zlota i koniec deliberacji nad wartoscia wymienna dolara na zloto. Da sie? Pewnie, ze sie da.

Ale tego nikt nie zrobi.

>>>>>>>>>>A ponieważ w społeczeństwie jest na ogół tak, że ludzie utrzymujący się z pracy mocno przeważają liczebnie nad ludźmi utrzymującymi się z kapitału, to nie akceptujemy wzrostu wartości aktywów okupionych wzrostem bezrobocia.<<<<<<<<<<<

O? To dlaczego tyle bezrobocia, a „aktywa” bankow siegaja sum znanych wczesniej tylko z astronomi?

leny20-4-7 napisał:

> sory Jasiek ale tym razem częściowo mocno generalizujesz!

>

> jak się wsłuchuję w głosy znajomych z PO to częsc z nich to po prostu – TOMASZE

> – bo bardzo twardo stąpa po ziemi i w „cuda” nie wierzą. Potrzebują dowodu, a

> nie samego zestawienie jakiś zbójów pod ścianą w asyście policji z wnioskiem –

> policja chroniła bandytów. Tożsamo jest z Katastrofą Smoleńską. Nie ma dowodów

> czyli nie ma pewności, a zatem nie ma tematu i obowiązuje wersja oficjalna. W t

> ej chwili to piloci zeszli za nisko i nie dali rady wyciągnąc, to „prawica” zre

> krutowała kiboli i nie mogła nad nimi zapanowac. Takie są Fakty ( domyśl się dl

> aczego akurat tak pisane).

>

Leny, mysle, ze dowiesz sie z czasem, ze zycie nie jest sztuka dowodzenia, jest sztuka wyborow.

Wazna jest hierarchia i sila wartosci, konsekwencja. Kto i jak dowiodl formalnie, ze komuna to zlo? Jaki dowod zbrodniczosci komunizmu przeszkodzil brytyjczykom uhonorowac Stalina honorami?

> Jeśli nawet Ty tak potrafisz spłycić to czego ja oczekuję od Twoich adwersarzy?

Mylisz splycanie z wyostrzaniem. Jak ktos nie widzi rzeczy ostro, to musi rozmywac kontury. Jak chcesz sie wszystkim podobac to znaczy, ze jeszcze nie rozumiesz, co to jest kregoslup.

Jak na to forum, naprawde nie splycam, jedynie wyostrzam, zmuszam do refleksji i wyborow.

> Wyborcy PO to w większości bardzo spoko ziomale i ziomalki. Moi znajomi wracal

> i z Marszu Prezydenckiego, zobaczyli mnie na pasach, zatrzymali auto, pogadali,

> życzyli aby nic mi się na stało na MArszu Niepodległości…kibole, zakładnicy?

> Akurat w/w to sybaryci i hedoniścismile ale mam i innych jakby coś.

No wlasnie smile

Ale mam i innych, jakby cos wink

Oni, na pewno tez.

To ile warte sa te znajomosci?

>PiSiaki znowu ( aby zawęźic dyskusję tylko do tych dwóch quasi prawicowych ugrupowań) też ucieleśnieniem wszelakich cnót sam wiesz, że nie są.

Leny, policja robi prowokacje i strzela do ludzi. 50 tysiecy osob, w 99,5% normalnych, swietnych obywateli ponosi koszta, ryzyko, by stanac po stronie jakiejs idei, ktora to panstwo usiluje zgnoic. Rozumiesz chociaz o jaka idee idzie i dlaczego ci ludzie poswiecaja czas, ryzykuja zdrowie, klopoty, obrazenia?

>PJNki ( że tak brzydko zabrz

> mi) dali się wykolegowac temu czy tej i co mam zerwac z nimi kontakty bo zdracj

> cy/krety albo naiwniaki? itp, itd…

>

PJNki to ci od poslanki PO, Kluzik-Rostkowskiej? wink Nie znam nikogo tak glupiego, co by sie nabral na to przedsiewziecie, nie moge sie wypowiadac wink

> Jasiek masz moją ( i kilku osób ktorych bardzo cenię) sympatię za wiedzę, ogład

> ę i kulturę. Mógłbyś czasem tak odpowiedziec aby sie zafajdali jeden z drugim,

> a trzymasz linię. Nie zniżaj poziomu, proszę. Czas wskaże, które z poglądów był

> y prawdziwe nie ma co się spieszyc, to nei pchły, a ludzie.

>

Milo mi bardzo, ze mnie tak chwalisz, ale ja sobie najbardziej cenie tzw. jaja. Inaczej mowiac, z cala sympatia dla Ciebie, nie wiem, czy nie pochopnie sie bierzesz za wyznaczanie poziomu i przywracanie do pionu. Delikatnie pozdrawiam smile

sory Jasiek ale tym razem częściowo mocno generalizujesz!

jak się wsłuchuję w głosy znajomych z PO to częsc z nich to po prostu – TOMASZE – bo bardzo twardo stąpa po ziemi i w „cuda” nie wierzą. Potrzebują dowodu, a nie samego zestawienie jakiś zbójów pod ścianą w asyście policji z wnioskiem – policja chroniła bandytów. Tożsamo jest z Katastrofą Smoleńską. Nie ma dowodów czyli nie ma pewności, a zatem nie ma tematu i obowiązuje wersja oficjalna. W tej chwili to piloci zeszli za nisko i nie dali rady wyciągnąc, to „prawica” zrekrutowała kiboli i nie mogła nad nimi zapanowac. Takie są Fakty ( domyśl się dlaczego akurat tak pisane).

Jeśli nawet Ty tak potrafisz spłycić to czego ja oczekuję od Twoich adwersarzy? Wyborcy PO to w większości bardzo spoko ziomale i ziomalki. Moi znajomi wracali z Marszu Prezydenckiego, zobaczyli mnie na pasach, zatrzymali auto, pogadali, życzyli aby nic mi się na stało na MArszu Niepodległości…kibole, zakładnicy? Akurat w/w to sybaryci i hedoniścismile ale mam i innych jakby coś. PiSiaki znowu ( aby zawęźic dyskusję tylko do tych dwóch quasi prawicowych ugrupowań) też ucieleśnieniem wszelakich cnót sam wiesz, że nie są. PJNki ( że tak brzydko zabrzmi) dali się wykolegowac temu czy tej i co mam zerwac z nimi kontakty bo zdracjcy/krety albo naiwniaki? itp, itd…

Jasiek masz moją ( i kilku osób ktorych bardzo cenię) sympatię za wiedzę, ogładę i kulturę. Mógłbyś czasem tak odpowiedziec aby sie zafajdali jeden z drugim, a trzymasz linię. Nie zniżaj poziomu, proszę. Czas wskaże, które z poglądów były prawdziwe nie ma co się spieszyc, to nei pchły, a ludzie.

cześć!

„Zastanawiam się nad tym, co rzeczywiście stało się w ostatni wtorek, kiedy sensacyjny artykuł Cezarego Gmyza w Rzeczpospolitej o znalezieniu śladów trotylu na wraku TU154 wywołał istne tornado w polskich mediach.”

„Jeżeli faktycznie źródłem informacji jest dr. Nowaczyk”

Ja myslalem po artykulach prasowych, ze Gmyz zdobyl informacje, a naczelny polecial do prokuratury to potwierdzic, gdzie uzyskal potwierdzenie. Czyz nie? To ile bylo tych zrodel?

I kolejna sprawa – prokuratura potwierdzila pisemnie, ze badanie sie odbylo i uzyto konkretnej aparatury – po czym oczywiscie potwierdzenie dotyczylo rowniez sprzetu. Zabraklo tylko kolejnego potwierdzenie (bylo wczesniej na konferencji prasowej) – ze to byl trotyl. Wczesniej to bylo mowione, czyli wykryli trotyl tymi urzadzeniami, ale mowili, ze nie na pewno.

Tobie natomiast wychodza teorie Nowaczyka, czyli calkowicie poboczne watki tego interesujacego wydarzenia. Odrzucasz racjonalne wytlumaczenie i preferujesz teorie spisku.

D.Tusk ma zawsze rację, nawet wówczas gdy jako remedium na pełzającą już nad Wisłą gospodarczą dekoniunkturę rusza w Polskę podreperować swój i partyjny, nadwątlony wizerunek 😉„Wszystko jest piękne, wystarczy tylko umieć dobrze spojrzeć” /Camille~Pissarro/

Jedno definitywnie skończyło się w ciągu ostatniego roku – pozytywny odbiór u większości ludzi koalicji POPSL. Z ogólnie znanych powodów, których nawet nie warto wyliczać. Skończył sie również pozytywny image Tuska, prawda o gdańskim bubku i jego kolesiach wylazła brutalnie na wierzch. Ja to nazywam gdańską kamarylą, ludzi takich jak JK Bielecki , Arabski, Nowak i im podobnych.

Gangrena zaatakowała obydwie nogi koalicji, pawlakową i tuskową. Gdyby się solidnie zastanowić nad możliwością politycznego manewru dla Tuska w celu odzyskania elementarnago zaufania wyborców, to jest on doprawdy niewielki, ale jedyny z szansami na powodzenie.

Moim skromnym zdaniem to Tusk powinien wcześniej odstawić PSL niż oni zdradzą platfusów. To primo. Następnie wejść w spółkę z Palikotem i Millerem co da tej koalicji blisko 280 szabel w sejmie. Uzgodnić z nimi niezbędny zakres reform. To secundo.

Będzie musiał poudawać, że walczy z nepotyzmem platfusów i pazernością ich biurokracji. Będzie musiał odnowić stosunki z partią, myślę tutaj głównie o przywróceniu Schetyny do roli karbowego. Zmarginalizować, albo pozbyć się całkowicie wewnętrznej opozycji, czyli Gowina i jego paru wyznawców. Schetyna to błyskawicznie załatwi.

W przeciwnym razie gangrena będzie postępować wolniej lub szybciej. Aż dotrze do genitaliów. I wtedy – bye, bye platfusy, przechodzimy do historii jeszcze jednej partii polskiej z głupim szefem. Jak AWS z Krzaklewskim, czy SLD z Millerem.

radiomaryjna i pisowska mentalność, mechanizmy władzy na prowincji skupione jak w soczewce!

„Znamy historię „krzyża smoleńskiego” sprzed Pałacu Prezydenckiego w Warszawie, ale „obrońcy krzyża” z Warszawy znaleźli swoich godnych naśladowców setki kilometrów na południe kraju, w malowniczym Bieczu […]. To tutaj doszło do kolejnej batalii o krzyż – w której dwóch braci bliźniaków Edwarda i Tadeusza Przepiórów z „wioskowych dziwaków” w ciągu kilkunastu dni stało się miejscowymi liderami Radia Maryja zapraszanymi przez miejscowych PiS-owskich notablów i okoliczne plebanie.[…]

Edward i Tadeusz od zawsze chcieli być po „jasnej stronie mocy”. Przez wiele lat paradowali z plakietkami „Solidarności” lub – na wzór prezydenta Wałęsy – z Matką Boską w klapach. I biada temu, kto wszedł im w drogę w jakikolwiek sposób – wystarczyło się tylko uśmiechnąć na tą „maskaradę”, a już składali doniesienie na policję lub do sądu o znieważenie. Miejscowi dobrze wiedzieli, że bracia w żadnym związku zawodowym nie byli, gdyż nigdy nie pracowali zawodowo – od „zawsze” byli na rentach zdrowotnych. […]

Przepiórowie właśnie obchodzili pięćdziesiąte urodziny, więc postanowili je godnie uczcić. Zaciągnęli w banku kredyt i obiecali sfinansować uroczystą mszę w swojej intencji. W jej trakcie siedzieli obok ołtarza na tronach obitych czerwonym suknem i w czasie liturgii śpiewał im specjalnie sprowadzony na tą okazję chór z Poznania. Oczywiście wszystko nagrywały kamery telewizji Trwam. Wydawało się, że to apogeum ich pozycji w parafii. Że już nic i nikt nie może im zagrozić, tym bardziej że „dwór” wyraźnie poczuł do nich respekt, a politycy PiS-u zapewniali wszelką pomoc i ochronę. Nawet na sierpniowe święto „Cudu nad Wisłą”, które zbiegło się z dożynkami, przybyli w uniformach przypominających mundury, chociaż tylko jeden z nich służył w wojsku i to w Ludowym Wojsku Polskim… […]

Nie znając całego kontekstu tej historii; czytając jedynie artykuły z lokalnych gazet na temat hucpy z krzyżem na wieży ratuszowej w Bieczu, można stwierdzić, że to historia, jakich wiele na polskiej prowincji. Ot, dwóch słabo wykształconych, prostych, starych kawalerów, być może z problemami psychicznymi – „podkarpackich Kononowiczów” – uwierzyło w swoją wyjątkowość, siłę i znaczenie w lokalnej społeczności i zaczęło wojnę z „gminnym układem”. A że byli nieznośni i uciążliwi, ludzie woleli schodzić im z drogi, śmiejąc się za plecami… Jednak trzeba pamiętać, że mieli oni znacznie „potężniejszych” i poważniejszych protektorów. Byli częstymi gośćmi posłów, senatorów i radnych PiS z Podkarpacia, podkreślali przez cały czas, że są liderami Radia Maryja w gminie, a miejscowy Kościół przyzwalał na ich ekstrawagancje. Dzisiaj, leczeni psychiatrycznie, znajdują się w Domu Pomocy Społecznej w Szczyrzycu pod Limanową. Czy któryś z ich niedawnych „mentorów” wie, co się z nimi dzieje?”

www.krytykapolityczna.pl/Opinie/BohajedynBraciaTaozBiecza/menuid-1.htmlThirty years ago we had Steve Jobs, Johnny Cash and Bob Hope. Now we have no jobs, no cash and no hope.

romad2447 napisał:

> Dla mlodych,

> papier toaletowy byl luksusem,bialego wogole nie bylo,jeansy byly luksusem,wyjazd na

> Zachod byl luksusem,pozostanie tam bylo przestepstwem srogo karane, w komunie nic nie

> wymyslono bo komuna nauczyla ludzi lenistwa , zlodziejstwa i cwaniactwa, postep odbywal

> sie tylko dzieki licencja zagranicznym z Zachodu.

Jak gdzieś tam wyżej już napisałem, widzę zalety/przewagi gospodarki wolnorynkowej nad gospodarką ‚planową’. Ale widzę też bezduszność systemu, który skazuje na wegetację ludzi, którzy nie mogą z jakiejś przyczyny znaleźć pracy, oraz skazuje na śmierć ludzi, których nie stać na opłacenie samemu specjalistycznych usług medycznych. Że już nie wspomnę o zideologizowaniu edukacji i tworzeniu prawa wyznaniowego…

damkon napisał:

> Jak dla mnie w kłamstwach politycznych zarówno PO jak i PiS to doprawdy istni mistrzowie.

W odroznieniu od…?

> Problem polega jednak na tym, że o kłamstwach tych drugich już nieco

> zapomniałeś, ponieważ akurat ci pierwsi oszuści już dość długo utrzymują się przy władzy. Żeby jednak trochę odświeżyć Twoją pamięć, to przypomnę Ci chociażby deklaracje hochsztaplera Kaczyńskiego, że z szumowinami z Samoobrony nie będzie żadnej koalicji. Naprawdę Jasiu wierzysz w szlachetność zasad, uczciwość, do trzymywanie danego słowa, czy choćby kierowanie się przez polityków interesem ogółu zamiast interesem własnym?

Masz racje, co do tego, ze niektore posuniecia PiS byly sprzeczne z deklaracjami, jednak takiej mieszaniny zaklamania, rozkladania i zawlaszczania panstwa, jak pod rzadami PO – nie bylo. Zapytam o to, co dla mnie najistotniejsze:

1) czy PiS dzialal w zgodnosci z programem zmian (naprawy) panstwa, ktory deklarowal?

2) Czy PiS dzialal w zgodzie z polska racja stanu?

3) Czy PO dziala w zgodzie ze swoimi deklaracjami i polska racja stanu?

Dla mnie, z perspektywy, odpowiedz na pytania 1) i 2) – jest pozytywna, odpowiedz na pytanie 3) – zwykle negatywna. A Ty, co sadzisz?

5 lat temu uwazalem PiS za partie szkodliwa, ale piec lat rzadow PO zmusilo mnie do dramatycznej rewizji rankingow szkodliwosci. Ze wzgledu na pazernosc na wladze, zaklamania, korumpowanie calego systemu, uleglosc wobec wszelkich silnych rak, kosztem obywateli, totalny przerost pijaru nad materia spraw, praktyczny zanik medialnej i sadowej kontroli nad ta wladza i razace bledy (lub przekrety) tej administracji.

>

> > A czy nie uwazasz, ze tego rodzaju indyferentyzm jest znakomitym sojusznikiem zla?

>

> Uważam, że naiwność jest jeszcze większym zła sojusznikiem. Nie chcę Cię przez to obrazić, ale wiarę w szczere intencje jednych lub drugich uważam po prostu z a zwykłą łatwowierność bądź prostoduszność.

Jesli nawet byloby wszystko jedno jesli idzie o intencje i metody dzialania tych dwu partii, to jako swiadomy wydarzen zwolennik liberalizmu, powinienes chyba zauwazyc, ze

1) PO opanowala struktury wladzy i administracji panstwowej, lokalnej

2) PO jest czynnie wspierana przez wiekszosc komercyjnych mediow

3) Aparat sadowniczy, prokuratorski, policyjny, specsluzby sa usluzne wzgledem PO.

Taki uklad, kumulacja wladzy sa chore, jak zreszta widac, korumpuje tak ludzi u wladzy, jak i aparat panstwowy. W zwiazku z tym, sama zmiana politycznej czesci tego ukladu rzadzacego – juz jest czyms odswiezajacym. Bo – w alternatywym scanariuszu – uklad wladzy bedzie rosl, tyl, ekspandowal – kosztem obywateli, nieprawdaz?

Po drugie – PO i PiS odwoluja sie do roznych grup elektoratu i swiatopogladow. PiS, zwyczajnie, nie moze przyjac tak obrzydliwie uleglej, konformistycznej, oparten na tumiwisizmie i przerosnietym pijarze strategii dzialania, jak PO, bo ma przeciw sobie media, bo ma inny elektorat, bo maja wredne charaktery. PiS nie ma innego wyjscia, niz praca dla Polakow. Tusk moze pracowac dla Anieli, Sikorski – dla lewicowego Waszyngotu, Rostowski – dla Sorosa, Grad – dla niemieckiego i francuskiego przemyslu – Kaczynski musi dla Polakow. Nie ma innego wyjscia, po prostu.

Wiec, mily Damkonie, to nie ja jestem naiwny, to Ty, de facto, chcac nie chcac, dzialasz na rzecz utrwalania, konserwacji coraz bardziej obmierzlego status quo autorstwa zaklamancow i cynicznych karierowiczow z Platformy.

Z podrowieniami

olga_w_ogrodzie napisała:

> człowiek powinien uczyć się na doświadczeniach.

> własnych i cudzych.

> a już szczególnie na tak tragicznych do jakich doprowadziły hitlerowskie Niemcy

> .

> zupełnie zatem normalnym jest zastanawianie się nad podobieństwem haseł np. PiS

> i nazistów.

> zwłaszcza biorąc pod uwagę hołubienie przez prezesa pana np. kiboli.

> a co kibole wygadują, to można sprawdzić na ich portalu.

> w pewnych kwestiach chuchanie na zimne nie jest nadmiarem ostrożności, ale rozs

> ądkiem.

> gdyby Niemcy w swoim czasie chuchali zamiast klaskać, może inaczej potoczyłby s

> ię dzieje świata.

Masz 100 % racji ! Faszyzm nie przejdzie !

człowiek powinien uczyć się na doświadczeniach.

własnych i cudzych.

a już szczególnie na tak tragicznych do jakich doprowadziły hitlerowskie Niemcy.

zupełnie zatem normalnym jest zastanawianie się nad podobieństwem haseł np. PiS i nazistów.

zwłaszcza biorąc pod uwagę hołubienie przez prezesa pana np. kiboli.

a co kibole wygadują, to można sprawdzić na ich portalu.

w pewnych kwestiach chuchanie na zimne nie jest nadmiarem ostrożności, ale rozsądkiem.

gdyby Niemcy w swoim czasie chuchali zamiast klaskać, może inaczej potoczyłby się dzieje świata.