„”Połowa polskich rodzin bez nadziei. Nie płacą rachunków, rat…””

pieniadze.gazeta.pl/Moje_Finanse/1,120874,13565127,Polowa_polskich_rodzin_boi_sie_o_swoja_sytuacje_finansowa.html#BoxBizTxt

„”45 proc. polskich rodzin ma kłopot z płaceniem rachunków albo rat kredytu.””

Ja to piszę od lat ale propaganda coś odwrotnego, jednak prawda wychodzi.

To było do przewidzenia jeśli ponad 70% poniżej skandalicznie zaniżonego minimum socjalnego w tym ~40% poniżej zaniżonej nędzy totalnej „minimum egzystencji”

Czyli zdecydowana w większość w biedzie im jeszcze kredyty wcisnęli ku chwale kapitalizmu ,gzie oni nie powinni dostać nawet złamanego grosza.

W PRL mimo iż minima socjalne były niemal 2x wyższe , nikomu kredytu nie dawali jeżeli po odliczeniu rat pozostało mu mniej jak minimum socjalne. ( to jak dziś 1600)

Dziś raty dają nawet poniżej ale zaniżonej nędzy kompletnej „minimum egzystencji” !!! z dochodami po 400zł netto na głowę.

Oni ciągną jeszcze z forsy od mamy ,ciotki ,wujka, babki pracujących za granicą ale to też się będzie kończyć powoli.

Żałosne coraz bardziej staje się SLD! Żałosny staje się pan Miller. I pomyśleć, że był kiedyś Towarzyszem Millerem…

Ćwierkać dziś każdy może – jeden lepiej a drugi gorzej. A już najgorzej jeśli ćwierkając szybko, szybciej niż się myśli dezawuuje się, ważną dla części społeczeństwa osobę czy wydarzenie.

Jestem lewicowcem bezpartyjnym i być nim nie przestanę. SLD zejdzie ze sceny politycznej – lewica pozostanie zawsze. Póki będzie niesprawiedliwość społeczna, póki elity polityczne będą służyć możnym a nie społeczeństwu, póki wolności człowieka będą zagrożone! Millera jednak już nigdy Towarzyszem nie nazwę! Towarzysz bowiem to osoba bliska emocjonalnie i mentalnie. To ktoś z kim chce się wspólnie działać – nie po drodze mi z panem panie Miller.GDY WIEJE WIATR HISTORII, LUDZIOM JAK PIĘKNYM PTAKOM

ROSNĄ SKRZYDŁA, NATOMIAST TRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM. (K.I. Gałczyński – 1953)

Zapraszam na – mój blog

Zobacz – fotoforum.gazeta.pl/a/51835.html

maszmi napisała:

> ciągle zapomina , że to większość wybrała jego rywala. Jak słucham jego przemów

> ienia to Gamułka mi się przypomina

Tow. Wiesław był internowany razem z Wyszyńskim a TW Pączka nie chcieli nawet internować choć Antoniego internowali…GDY WIEJE WIATR HISTORII, LUDZIOM JAK PIĘKNYM PTAKOM

ROSNĄ SKRZYDŁA, NATOMIAST TRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM. (K.I. Gałczyński – 1953)

Zapraszam na – mój blog

Zobacz – fotoforum.gazeta.pl/a/51835.html

To zaczyna przypominać kiepski kryminał, takie Pulp Fiction a la polonaise… Nożownik zasztyletowuje eskperta lotniczego, zajmującego się Smoleńskiem, po czym wybucha bomba… A wszystko to na tle wyskoku zdRadka do Catherine Ashton…

wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Zamordowany-w-Warszawie-to-Krzysztof-Z-ekspert-zajmujacy-sie-katastrofa-smolenska,wid,15167655,wiadomosc.html

niezalezna.pl/35801-morderstwo-krzysztofa-zalewskiego-eksperta-zajmujacego-sie-katastrofa-smolenska

PS. A na Gazeta.pl ciiiszaaa…

Ale spóżcie na te komętarze płatne, oni myślą ż rzeczywistość kreują kiedy ich poprostu olali, nikt już nawt na minus nie głosuje ,zostali tylko sami płatni.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13013473,Kaczynski__Repolonizowac_banki_i_media_.htmlKaczyński: Repolonizować banki i media

Kaczyński to nie jest mój idol, ja socjalista a ten to NIBY oszołom prawicowy.

Ale ale kiedyś oglądalem to www.youtube.com/watch?v=7NhsEmnCiBU i Kaczyński przwidział IV świat w Polsce i rozwarstwienie afrykańskie, gdzie Michnik go wyśmiał, zobaczcie jak oni się tam zachowują, jeden jak z śmietnika z petem poucza innego parodia.

Dziś 30% ludnosci zyje ponizej nędzy czyli minimum egzystencji a 70% ponizej minimum socjalego zanizonego znacznie od 2005 roku.

W 1990 ponizej minimum socjalgo żyło zaledzwie 15% a w 1979\80. pomijalne 5%.

Biednych w Polce liczą od 100Eu w Niemczech od 830Eu , przy praktycznie identycznych kosztach utrzymania.

znieczulica ogarnela forumowiczow. To + rozowe okulary na oczy wyborcow platformy uniemozliwia jakikolwiek dialog. PO jest po prostu swietne i koniec. Niewazne afery, przestepstwa, bandytyzm – oni sa po prostu wyjatkowi.

W sprawie ABW jest osobny watek. Tutaj:

forum.gazeta.pl/forum/w,17007,140855355,140855355,Polska_panstwo_policyjne.html

A tu kolejny kwiatek – o oszukiwaniu w komisji:

www.naszdziennik.pl/polska-kraj/16851,tak-oszukuje-platforma.html

„Senator Platformy Obywatelskiej Jan Rulewski rezygnuje z pracy w senackiej Komisji Rodziny i Polityki Społecznej.” […]

„Czarę goryczy przelało zachowanie jego partyjnego kolegi, przewodniczącego komisji Mieczysława Augustyna, a konkretnie sposób procedowania nad projektem nowelizacji ustawy o świadczeniach rodzinnych. Miał tak manipulować czasem i przebiegiem obrad, aby uniemożliwić senatorom zgłaszanie poprawek.”

„W trakcie debaty nad tym projektem pominięto też konsultacje ze środowiskami niepełnosprawnych. „Wręcz okłamano nas, że rzekomo on [Augustyn – red.] uzyskał od nich zgodę na dalsze prowadzenie projektu. Przed chwilą to sprawdziłem. Ci ludzie protestują i jasno mówią, że nikt z nimi niczego nie konsultował” – relacjonuje Rulewski.”

Ten Rulewski to jest niezly PiSowiec, moher jeden.

odchodza. Choc tu nie zanosi sie wink.

Premier Tusk blisko dwie godziny rozmawiał z samorządowcami i członkami PO w dolnośląskiej siedzibie tej partii na ulicy Oławskiej we Wrocławiu. Przed wyjściem czekali na niego dziennikarze i mieszkańcy.

Chwilę później do witania się z Tuskiem rzuciło się kilkunastu gapiów, którzy stali na Oławskiej. Jedna ze starszych pań wyznała mu: – Panie premierze, kocham pana.

wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35771,12949160,_Panie_premierze__kocham_pana____uslyszal_Tusk_na.html#ixzz2DjlKbDdb„Jak wielkie musiało malować się zdziwienie na twarzy premiera Donalda Tuska, gdy odkrył, w jak strasznej zapaści pozostawia mu Polskę poprzedni premier Donald Tusk.” – Krzysztof Feusette

remik.bz napisał:

> Nie kombinuj , bo i tak w końcu prawda ujrzy światło dzienne – wbrew takim „now

> oczesnym Europejczykom” jak Ty.

> Pani Marta dązy do prawdy a nie do kasy -i tyle. Ma rację.

A to stryjek nie podzielił się z nią prawdą?

Ją też oszukuje?GDY WIEJE WIATR HISTORII, LUDZIOM JAK PIĘKNYM PTAKOM

ROSNĄ SKRZYDŁA, NATOMIAST TRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM. (K.I. Gałczyński – 1953)

Zapraszam na – mój blog

Zobacz – fotoforum.gazeta.pl/a/51835.html

forum.gazeta.pl/forum/w,28,140667563,140667563,Dla_peowskiego_koltuna_Angol_to_nowy_Zyd.html

forum.gazeta.pl/forum/w,28,140680198,140680198,PiS_dociskajac_Tuska_uratowal_i_kase_i_Tuska_.html

forum.gazeta.pl/forum/w,28,140688189,140688189,Cameron_chcial_obciac_pensje_EUrzednikom_o_10proc_.html

forum.gazeta.pl/forum/w,28,140688638,140688638,Kaczynski_nie_rzuca_slow_na_wiatr.html

www.spiegel.de/politik/ausland/eu-haushaltsgipfel-geplatzt-cameron-fuehrt-aufstand-der-nettozahler-an-a-869045.html

januszwojciechowski.salon24.pl/466631,cameron-z-nami-100-procent-skutecznosci-kaczynskiego

remez2 napisał:

> Panem et … trotylum.

Rzeczywiście! Dziwnie w tej naszej Polsce się plecie!

W 1956 chcieliśmy chleba…

W 1970 chleb raczej był – potrzebna była omasta!

W 1980 były kolejki do chleba i omasty a nam się wolności zachciało!

Od 1989 mamy wolność! Koślawą jakąś – ale zawsze!

Teraz trzeba nam krwi (w przenośni i dosłownie!).

A za kilka lat ogłosimy Społeczny Fundusz Odbudowy Polski… Podniesiemy ją z ruin wspólnym wysiłkiem Rządu i Społeczeństwa…

O tempora, o mores!GDY WIEJE WIATR HISTORII, LUDZIOM JAK PIĘKNYM PTAKOM

ROSNĄ SKRZYDŁA, NATOMIAST TRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM. (K.I. Gałczyński – 1953)

Zapraszam na – mój blog

Zobacz – fotoforum.gazeta.pl/a/51835.html

Prawie przegapilem fajny watek. W skrocie – zgadzam sie chyba z wiekszoscia, ze w chwili obecnej (bez wczesniejszej splaty zadluzenia lub jednoczesnego defaultu) zastapienie FIAT zlotem to proszenie sie o porazke i czolgi na ulicach.

Jednoczesnie jednak nie uwazam, ze powinnismy wracac do zlota. Nie wchodzi sie dwa razy do tej samej rzeki. Wszyscy zdajemy sobie sprawe, ze powrot do zlota, ktorego podaz jest zupelnie nieelastyczna, prowadzi do deflacji. W tej chwili spieracie sie do jakiego stopnia taka deflacja jest szkodliwa co samo w sobie nawet jest ciekawe, ale mam wrazenie, ze powtarzamy ciagle te same argumenty tak wiec watpie bysmy doszli do czegos nowego.

Mnie natomiast od pewnego czasu (wlasciwie od tego topiku

forum.gazeta.pl/forum/w,17007,139310828,139310828,Po_co_zbiera_sie_podatki_.html

) chodzi po glowie inna idea. Zalozmy ze odchodzimy od FIAT, ale zamiast na zlocie indeksujemy pieniadz na energii elektrycznej. Wprowadzamy np jednostke pieniezna 1 kWh i zapewniamy pelna wymienialnosc na odpowiednik w energii elektrycznej. Z jednej strony masz pieniadz, ktory dostosowuje sie sam do zmian demograficznych i gospodarczych, z drugiej strony nie moze zostac dodrukowany bez zwiekszenia rzeczywistej produkcji. Elektrycznosc jest powszechnie akceptowalna, moze sluzyc jako miernik wartosci innych dobr, mozna sia nia wymieniac na arenie miedzynarodowej. Jedyna funkcja pieniadza, nad ktora sie jeszcze sie zastanawiam to gromadzenie oszczednosci, bo jednak przechowywanie energii sporo kosztuje. Ale z drugiej strony, przechowywanie zlota tez kosztuje, a kto chce zawsze moglby gromadzic np. udzialy w pretach uranowych.www.e-subversion.eu

Do dupy z takim zamachem.

Prasa na Jamajce nawet się tym nie zainteresowała. Nie mówiąc już o pięknych lewicowych francuskich dziennikach, do których pisywał „Wasz drogi Bronisław”. Nic. Zero. Cisza.

Nawet „na jedynce” na gazeta.pl jest już Juventus z Chelsea i wystawa Cattelana.

Cóż, jaki prezydent taki zamach.

P.S.

CZTERY TONY. CZTERY TONY.

Podobno gość zeznał, że chciał zgromadzić cztery tony trotylu. A ile już miał naprawdę? Trochę siarki z łebków zapałek w lewej kieszeni marynarki. Żenuła.

yoma napisała:

> Aha, i dla ułatwienia: to była skarga na bezczynność organu.

A przecież ogólnie wiadomym jest, że każda kobieta, a wdowa w szczególności – potrzebuje jak najbardziej czynnego organu! Najlepiej sztywnego (tzw. „rigor mortis”).GDY WIEJE WIATR HISTORII, LUDZIOM JAK PIĘKNYM PTAKOM

ROSNĄ SKRZYDŁA, NATOMIAST TRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM. (K.I. Gałczyński – 1953)

Zapraszam na – mój blog

Zobacz – fotoforum.gazeta.pl/a/51835.html

Moje „bohaterstwo” z grudnia 1970 – z perspektywy lat było zwykłą głupotą. Porwały mnie słuszne idee, uwierzyłem starszym, że:

„Zapomnieli możni, że z ludu pochodzą.

Zagarnęli władzę i ludowi szkodzą.

Trują, wyzyskują i wciąż obiecują…

Hej kolęda, kolęda!
(słowa „kolędy” z grudnia 1970)


A później zadziałała „psychologia tłumu” – tak jak teraz i prysły nagle słuszne idee – rozbijanie sklepów i grabież nie miała z nimi wiele wspólnego!

I choć osobiście nie wybiłem ani jednej szyby, nie zabrałem ani jednego „ortalionu” a jedynie fotografowałem – edukacyjna ścieżka zdrowia wyprostowała mi poglądy.

Nie to, że nie chciałem zmian – samą metodę dążenia do nich, sprofanowaną przez zwykłych rabusi, uznałem za nieskuteczną i nie godną człowieka na jakiego starała się mnie wychować Matka!

Po 11 latach widziałem na własne oczy „bohaterów” od niszczenia dobra wspólnego jak pod zupełnie innymi sztandarami „bohatersko” wystawiali swoje „rany” na widok kolejnych, młodych i chętnych do zawłaszczenia mojej Ojczyzny.

Byli tacy sami jak ci teraz, dużo patetycznych i wzniosłych słów i szybciutko za plecy tych smarkaczy, których wystawiali na pały a nawet kule.

No ale to są opowieści na długie zimowe wieczory.

A „kolędę” podśpiewuje sobie czasem pod nosem. Nie straciła nic a nic ze swojej aktualności – z wyjątkiem tego, że ci co ją ułożyli i śpiewali – po zdobyciu władzy aż się proszą aby te słowa im przypomnieć!GDY WIEJE WIATR HISTORII, LUDZIOM JAK PIĘKNYM PTAKOM

ROSNĄ SKRZYDŁA, NATOMIAST TRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM. (K.I. Gałczyński – 1953)

Zapraszam na – mój blog

Zobacz – fotoforum.gazeta.pl/a/51835.html

>Generalnie to nie chce mi się zazwyczaj pomagać takim w takiej formie jak twoja ale masz >żebyś zjadł to swoje guano:

forum.gazeta.pl/forum/w,28,139898400,139904383,Re_Huraaa_Bantustan_jednak_odzyl_nawet_nie_odp.html

> GAzety Wyborczej również ta zasada dotyczy ? TVN też ?

Mocne słowa wskazujące na komplesy psa łańcuchowego i żenujący przykład Twojej, rzekomej niezależności i krytyki ekipy Tuska 🙂

Kabaret trolla 🙂