Re: zatrudnienie rzeczywiste wedlug CPS

przycinek.usa napisał:

Ja nie widzę.

Zresztą można być ślepym i mieć lepszy ogląd rzeczywistości niż widzący.

Wystarczy posługiwać się rozsądkiem.

Ja mam taką obserwację, że system załamuje się wtedy, gdy suma głupoty osiąga masę krytyczną. Dzieje się tak dlatego, że w systemie zmierzającym do nieuchronnego załamania, fikcja musi zastępować prawdę. Musi, bo gdyby nie coraz więcej fikcji, to system sam by się dostosował do zmieniających się warunków, i nie zmierzał by ku upadkowi. Co jest tak oczywiste, że aż wstyd to pisać. Gdy jednak występują siły, którym nie w smak procesy dostosowawcze i mają na tyle siły by je powstrzymywać przez wystarczająco długi okres, załamanie musi nastąpić. I to zwykle gwałtowne a przynajmniej szybkie.

Właśnie obserwujemy coś takiego. Wcześniej obserwowaliśmy rosnący poziom statystyk i głupoty w byłych demoludach. 60 lat temu w USA nie trzeba było tyle kłamać. Teraz, bez coraz większych przekłamań na giełdach, w statystykach, cenach, mediach system nie może się obejść. Normalną reakcją są takie strony jak np. ZH. Propaganda i rodzący się powoli zamordyzm mogą nieuchronne odwlec ale nie zlikwidują narastającego poziomu głupoty.

Niezależnie od takich czy innych gustów Stoje i Patrze.

Dlatego kolaps systemu finansowo-politycznego świata zachodniego jest nieuchronny.

Niewiadoma jest tylko forma i czas.Jestem kompletnym ignorantem we wszystkich sprawach jakich tyczy się to forum. Nie inwestuję. Moja pisanina nie może być podstawą do czegokolwiek, w szczególności do wydawania na coś własnej kasy.