Re: OFE a ZUS

Tutaj w temacie OFE i ZUS nic się sensownego nie zrobienia bo temat załatwiony jest u podstaw

czyli przez EBC i banksterów …

Sposób kreacji pieniądza na rynku powoduje ciągły drenaż środków z państw pożyczających do PRYWATNYCH banksterów z Niemiec, Francji i innych. Jest to tak sprytnie pomyślane, że nie do ogarnięcia w pierwszej chwili.

To jest samo nakręcająca się spirala długu, z której nie ma ucieczki – i taki scenariusz właśnie jest realizowany. Po kolei kraje będą się kłaść jak klocki domina.

Tak naprawdę podnoszenie wieku emerytalnego i nne zabiegi powodują tylko, że ten system jakoś ciągnie ale banksterzy się pasą i żyją z naszej pracy.

Pośrednio też kraje drenowane napędzają gospodarki krajów właścicieli banków komercyjnych pożyczających kasę ….

Skorumpowani politycy zadłużają kraje na potęgę aby utrzymać się stołkach oraz dla zysków lub ciepłych posadek obiecanych przez organizacje okołobansterskie na starość.

Podstawy są do dupy bo dlaczego banksterzy za przysłowiowe klikanie myszką ( i nic nie robienie poza tym) zarabiają więcej niż np. rolnicy lub inne grupy społeczne ….

Jedyna droga to droga Islandzka ale w dużym kraju niemożliwa do realizacji …

Pozostaje tylko robić kasę poza tym systemem i samemu oszczędzać bo dla ludzi w wieku 20-40 lat emerytury nie będzie (podniosą wiek tak wysoko, że od razu na cmentarz) … Gadane o niżu itp. to tylko zasłona dymna.

Cała kreacja pieniądza przez EBC i FED to ciągłe okradanie każdego wprost (a poprzez inflację z oszczędności). A dług to największy banksterski wałek stulecia.

Dodam, że nie jestem przeciwnikiem kreacji pieniądza bo system powinien jakoś działać tylko nie na takich zasadach – procenty nie te wink i dlaczego to robią instytucje prywatne ????